מכשיר אלפטיקל מעניק חווית אימון יעילה בלי לאמץ את כל השרירים יותר מדי. מה שעושה את האלפטיקל למכשיר כל כך פופולרי הוא היכולת שלו להפחית את המתח על הברכיים והמפרקים.

הפעילות הגופנית יכולה להתבצע בקצב עדין ועדיין לקבל את אותה רמה של תוצאות ואף יותר מאימון בהליכון.
הפעולה הכפולה של מכשיר האלפטיקל אשר מפעיל פלג גוף עליון ותחתון יעיל ביותר לשריפת קלוריות. ההיגיון הוא כי על ידי הפעלת מספר קבוצות שרירים בעת ובעונה אחת מעניקים אימון אינטנסיבי יותר אשר ניתן להשיג בפחות זמן אימון, מספר הקלוריות הנשרפות על מכשיר האלפטיקל גבוה מאימון על ההליכון ללא שיעור גבוה יותר של מאמץ.

מכשירי האלפטיקל פופולריים ביותר בקרב אוכלוסיית המתאמנים. מכשיר האלפטיקל בעלי יתרונות רבים היעילים מאוד בשימוש יומיומי באימון הגוף. הם ממזערים את הכוח המופעל על החלקים הפגיעים בגוף בניגוד לאופניי כושר או מכשירי ההליכון.
מכשיר האלפטיקל עוזר להגן על הברכיים, קרסוליים, כפות הרגליים והגב התחתון במהלך האימון. הפעלת כל חלקי הגוף מאפשר הפעלת סיבולת לב-ריאה ברמה האופטימלית שלו, תוך הגנה על הגוף מפני פציעה או מתח והתוצאה המתקבלת היא אימון יעיל יותר וגוף בריא יותר.

רוב מכשירי האלפטיקל בעלי צגים ממוחשבים במטרה לספק למתאמן מספר עצום של אפשרויות עבור אימונים מתוכנתים מראש. חלק מהמתאמנים אוהבים מגוון רחב של תוכניות להפגת השיעמום דבר המעורר את המוטיבציה, וחלק אחר של המתאמנים לא ישתמש אפילו בתוכנית אחת – תלוי באופי המתאמן.
בהגדרות התוכנית יש למתאמן את האפשרות להגדרת שיעור הקושי,  רמות ההתנגדות שיכולים לחקות קצב ריצה במעלה גבעה או על משטח שטוח. המחשב יכול גם לעקוב אחר המרחק, רמות התנגדות ומדידת הזמן שחלף.

אורך הצעד במכשיר אלפטיקל (קרוס טריינר) הוא שיקול שיש לקחת בחשבון, יש לעלות על המכשיר ולהתנסות, בדרך כלל המכשירים הזולים הם בעלי אורך צעד קצר.
בחירת מכשיר אליפטי בעל אורך צעד קצר אשר לא מותאם לגובה המתאמן עלול לגרום לתחושה של עליה וירידה כמו במדרגות ולא לתחושה של אימון אליפטי, למתאמנים נמוכים, אורך הצעד לא כל-כך חשוב מהסיבה שכל מכשיר אליפטיקל יהיה בעל אורך צעד מתאים, יש גם בשוק דגמים של מכשירים בהם ניתן לשלוט באורך הצעד.

עבור מתאמנים אשר מבצעים אימון אינטנסיבי או מתאמנים גבוהים במיוחד בחירת מכשיר אלפטיקל בעל אורך צעד קצר מידי יכול להוות בעיה,  משום שכאשר מדוושים במהירות, אורך הצעד גדל ורצוי שהמכשיר לא יגביל את אורך הצעד הרצוי.

מכשיר אלפטיקל בעלי גלגל תנופה אחורי עדיפים על מכשירים בעלי גלגל תנופה קדמי וכמובן זה מתבטא גם במחיר.
רוב הדגמים של מכשירי האלפטיקל המקצועיים לחדרי כושר הם בעלי גלגל תנופה אחורי.

דגמי האליפטיקל  בעלי גלגל תנופה אחורי מאפשרים תנועה אליפטית טובה יותר מאשר במכשירי אליפטיקל (קרוס טריינר) עם גלגל תנופה קידמי. אליפטיקל (קרוס טריינר) עם גלגל התנופה קידמי יגרום לתנועה יותר מעגלית של עליה וירידה ולעומת זאת במכשירי האליפטיקל בעלי גלגל התנופה אחורי יגרום לתנועה יותר אליפטית כמו בריצה.

המחירים למכשיר אליפטיקל יכול להתחיל ב-1,500 ש"ח עבור הגרסה הזולה יותר וזה יכול לטפס כלפי מעלה לכיוון -4,000 למכשירי אלפטיקל מיקצועים כמו אלו בחדרי כושר ציבוריים.

ויש את כל המכשירים במחירים הממוצאים שלכל אחד יש את היתרון שלו, בבחירת מכשיר אלפטיקל הקפד לבדוק את כל האפשרויות העומדות בפנייך. עלה על מכשיר האליפטיקל בו אתה מעוניין ונסה אותו באותו האופן שבו אתה מתכוון להשתמש בו.
נסו את האליפטיקל לפחות למשך רבע שעה, קחו את הזמן, לא כל יום רוכשים מכשיר אליפטיקל (קרוס טריינר) ויש לקחת בחשבון מספר רב של שיקולים.
עבור ההפרש של כמה מאות שקלים אתה עשוי לקבל מחשב מתוחכם יותר או בנייה טובה יותר של המכונה.

בי.אייץ. פיטנס הינה חברה אמינה וותיקה בשוק. החברה מספקת מכשירי כושר של מגוון היצרניות המובילות בעולם ומפעילה מערך שירות תיקונים ותחזוקה אישי ומקצועי עבור לקוחותיה. בנוסף, החברה מתמחה בתכנון והקמת חדרי כושר ביתיים ומהווה כתובת מקצועית בתחום.

בעל החברה יורם דהן ישמח להתאים לכם  מכשיר אלפטיקל (קרוס טריינר) המותאם לצרכיכם. צרו קשר עוד היום, וקבלו את המענה המקצועי והאיכותי ביותר ע"י מומחים בתחום מכשירי כושר.