הליכון מקולקל עלול להפוך במהרה לרהיט נוסף בבית. איך זה קורה?

אנחנו מזניחים אותו, אולי מכסים אותו בסדין או שמיכה ושוכחים ממנו ולפעמים אפילו מזמינים טכנאי הליכונים, לתקן את הבעיה. עם זאת יש לא מעט פעולות שאתם יכולים לעשות לגמרי בעצמכם על מנת לתחזק את ההליכון באופן שוטף ואפילו לבצע תיקון הליכון לבד. החלטתם שאתם מתקנים את ההליכון שלכם בכוחות עצמכם? כדאי שתיקחו מספר דברים בחשבון.

אז לפני שניגשים לתקן הליכון לבד בבית, בדקו בראש ובראשונה שהוא אכן מחובר לחשמל! האמינו או לא, לא פעם ולא פעמיים הגענו אל לקוחות לתיקון הליכון ביתי מקולקל, כשלמעשה הבעיה היחידה שלו הייתה

שהתקע לא היה מחובר לשקע. לא חבל לשלם סתם על ביקור של טכנאי?

אז אחרי שווידאתם שהחשמל אכן מגיע להליכון, הפעילו חושים ונסו לפענח מה הבעיה בהליכון. האם ישנה בעיה במגעים של החשמל? האם הצג הדיגיטלי מקולקל או מזייף? יכול להיות שבכלל ישנה בעיה במסוע, בבלמי הזעזועים והרשימה עוד ארוכה…

לאחר שאבחנתם בהצלחה את מקור הבעיה, פשוט וקל יותר להתקדם. במידה ואכן מדובר בבעיית חשמל, כמו כבל חשמל שרוף למשל, יכול להיות שתוכלו לתקן זאת בעצמכם, בהנחה ויש לכם את הידע והכישורים הדרושים לעבודות חשמל שטחיות. דאגו לעבוד בזהירות ובעדינות – אחרי הכל חשמל זה לא משחק ילדים.

במידה והתקלה היא במסוע ההליכון, לצורך העניין, ישנן כמה אופציות, הבולטות שבהן הן שימון המסוע על מנת לרכך את החיכוך ולשפר את ביצועי ההליכון. אופציה שניה היא שככל הנראה המסוע בלוי ויש להחליפו בחדש. החלפת מסוע כרוכה בפירוק חלקי של ההליכון, מה שאומר שתצטרכו לבקש עזרה מאדם נוסף. בכל זאת, הליכון הוא לא מכשיר קל משקל.

במידה והתקלה קשורה ללוח התצוגה הדיגיטלי, ואינכם מומחים האלקטרוניקה, יכול להיות שכדאי שתבקשו עזרה מחבר/ה מביני עניין או מטכנאי מקצועי ומנוסה, שיבצע עבורכם את התיקון ביעילות ובזריזות והכי חשוב ברמה גבוהה שלא תעלה לכם כסף נוסף לאחר מכן.

צריכים עזרה בתיקון ההליכון שלכם? לא רוצים לבצע את תיקון ההליכון לבד?

אנחנו כאן.