רוב האנשים תרים אחר מקום איכותי, אחד כזה שיעניק להם את כל האפשריות לייצר אימון אפקטיבי, הישגי ובעיקר אחד כזה שיניב את השינוי. מה גורם לשינוי אם לא ההתמדה? מה נדרש מכם בפועל על מנת להוציא את ההתמדה אל הפועל? קוראים לזה סביבה נוחה, מעניינת ובעיקר אחת כזו שתייצר אצלכם מוטיבציה לפקוד את המקום שלוש פעמים בשבוע לכל היותר. להלן מידע שימושי אשר יסייע לכם בדרך להקמת חדר הכושר החדש.

איזה יתרון מניב חדר הכושר הביתי?

חדר הכושר הביתי מעניק לכם לא מעט אפשריות לייצר אימון אפקטיבי בסביבה אישית וסטרילית. מעבר ליתרון זה, צצים להם יתרונות כגון עלות זולה והשקעה חד פעמית המניבה חיסכון בזמן, נגישות בזמן פנוי וכמובן אווירה בהזמנה אישית. לאחר יום עבודה ארוך ומפרך, לא תמיד מתקיים הצורך או הרצון לצאת את הבית. היכולת להיכנס אל הבית ולהתחיל להתאמן מבלי לנסוע כמה מטרים רווים שלעיתים מוציאים את החשק להחליף בגדים, להמתין למכשירים וכד'.

כיצד ניתן לבנות חדר  כושר ביתי?

ראוי לסמן את המטרה, היכן תרצו למקם את חדר הכושר? החלל הוא מרכיב חשוב ביותר שאין לפסוח עליו. אחר כך מדברים על מקום ממוזג עם חלון אחד לפחות וכמובן אפשרות לכוון את התאורה באופן טבעי. עיצוב החלל יהיה אף הוא נגזרת מהתקציב אותו תקציבו מבעוד מעוד. חשוב לשלב מערכת סטריאו כמרכיב חיוני להעלאת המוטיבציה ויצירת אווירה נעימה. לאחר סימון המיקום, יש לעבור אל בחירת המכשירים עצמם. מומלץ לאתר אמצעים להקמת חדרי כושר המותאמים לכל המטרות החל מפעילות לב סבולת ריאה ועד לפעילות אנאירובית. הבחירה הינה בחירה מקצועית ומטרתה שלא לגרום לפציעות בזכות בחירה של מכשירים איכותיים בעלי תו תקן ואחריות בלבד.

מהו הציוד המומלץ בחדר הכושר הביתי?

ראשית נזכיר את בחירת ההליכון. מסלולי ריצה שישפרו סבולת לב ריאה ויגרמו לשריפת קלוריות. מיותר לציין כי יתרונם של המכשירים הללו,בא לידי ביטוי במיגור מחלות כגון כולסטרול, לחץ דם ובפרט חיטוב הגוף וירידה במשקל.
לפני רכישת הליכון חשוב לחשב את אורך המסילה ולוודא את המשקל גוף לרבות בולמי זעזועים אותם מרכיב המכשיר בפועל. כך למעשה שומרים גם על גב, מפרקים וכל מה שביניהם.