הליכונים או מסלולי ריצה מייצרים את תנועת ההליכה והריצה הטבעית אליה מותאם גוף האדם. מכשירי ריצה הינם ממכשירי הכושר הנמכרים ביותר מזה 20 שנה ולא נראה שזה הולך להשתנות. מסלולי ריצה קיימים בכל חדר כושר ואכן אימון בחדר כושר הינו יעיל ומאפשר למתאמן להשיג את מטרותיו בתנאי שאכן אתם מאלו אשר מתמידים להגיע בקביעות… אבל רובנו רוב הזמן עסוקים במטלות היום ולא מוצאים את הזמן להתלבש… לדפוק הופעה הולמת לחדר כושר… להכין תיק עם מגבת… מים וכו'… רק ההכנות מעיפות ומוציאות את החשק לנסוע לחדר כושר.

אבל חוסר זמן אינו מספק תירוץ אמיתי למי שרוצה לחזור לכושר, מסלולי הריצה הביתים פותרים את כל הפרוצדורה בהכנות מייגעות והם פשוט אצלכם … זמינים בכל שעות היום, במזגן, כשבחוץ חם, קר, גשם וכו'. לא צריך להתלבש במיוחד… לא פוגשים אף אחד… לא נתקלים במוקשים שמשאירים כלבי השכונה ואפשר לשלב את האימון בצפייה בתוכנית הטלויזיה האהובה עליכם.
טוב.. עם כל הסיבות לא שיכנעו אותכם להתחיל להתאמן בבית אז אתם מקרה אבוד. אבל עם אתם קוראים מאמר זה מן הסתם אתם בדרך הנכונה במציאת מידע ופתרון לשאלה איזה הליכון לקנות? מה יתאים לצרכים שלי? מה צריך לבדוק? וכמובן מה המחיר ההוגן שכדאי לשלם עבורו?

עלויות לרכישת המכשיר

הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון הוא התקציב שאנו מקציבים לעצמנו ברכישת מכשיר הליכון איכותי. רכישת הליכון הינה הוצאה די כבדה ולכן אנחנו מייחסים חשיבות גבוה למחיר, אבל עלינו לזכור דבר בסיסי וחשוב: כמו כל דבר שהוצאנו עליו כסף בחיינו- מה שעולה זול בדרך כלל עולה ביוקר… מכשירים לא איכותיים, ללא אחריות של יצרן אמין בדרך כלל לא כל כך עמידים ונוטים להתקלקל לעיתים קרובות. הקשר בין מחיר לאיכות הוא קשר ישיר במקרה של רכישת מסלול הליכה.

תמחור הליכון מתחלק ל – 3 רמות מחיר:
מכשיר הליכון ביתי – 2,000-6,000 ש"ח
הליכון חצי מקצועי – 6,000-13,000 ש"ח
הליכון מקצועי – 14,000-23,000 ש"ח

תעודת אחריות

אחריות טובה על המכשיר תחסוך לכם הרבה כסף וגם כאב ראש, בידקו טוב טוב מה כולל האחריות. המנוע הוא החלק הכי יקר בהליכון חפשו אחריות עם מספר שנים ארוכות למנוע, יש אפילו יצרנים אשר נותנים אחריות למנוע לכל החיים… אבל זה כמובן במכשירים העמידים והיקרים יותר. קנו את ההליכון שלכם מספקים מוכרים, ותיקים ואמינים בשוק ושימו לב גם שהאחריות היא על החלקים ו/או על תחזוקה לפחות לשנה הראשונה.
האחריות ניתנת מהיצרן ולא מהספק לכן בידקו באינטרנט שאכן זה יצרן אמין וותיק.

כוח עבודת המנוע

המנוע הוא החלק החשוב ביותר בהליכון ביתי או מקצועי, מנוע חזק הוא מנוע בעל כ"ס גבוה ככל שהמנוע חזק יותר, השימוש בו יותר אינטנסיבי והוא בעל אורח חיים ארוך אשר ישרת אותכם לאורך שנים.
למתאמנים הרצים יש לבחור במנוע שהוא לא פחות מ- 3.5 כ"ס, הליכון כזה אומנם יהיה יותר יקר אבל הוא בהחלט ישרת אותכם לאורך זמן, פחות מכוח מנוע של 3.5 כ"ס יהווה תחליף בינוני למתאמנים הרצים בקביעות ולא יספק את מטרותיכם.למתאמנים בהליכה מנוע בעוצמה של 2.5 כ"ס יעשה בהחלט את העבודה. למתאמנים כבדים מעל 85 ק"ג מומלץ לבחור בהליכון בעל עוצמה של 4.5 כ"ס לפחות, במידה ומתאמן זה אינו גבוה כל כך הוא יכול לרכוש הליכון בעל מנוע חזק ובעל אורך קצר יחסית מה שיהווה את האיזון במחיר ההליכון.

הליכון קבוע או מתקפל?

מסלולי ריצה מתקפלים מתאימים גם לריצה וגם להליכה ויכולים לשאת את רוב המשקלים, הכל בהתאם לאיכות המכשיר ועמידותו. לרוב אנשים אשר קונים הליכון לבית מעדיפים שיהיה מתקפל, מפאת חוסר מקום מיותר.
עבור ספורטאים שמתמידים בריצה בחירה של הליכון קבוע היא בחירה נכונה יותר, מסלולי הליכה קבועים הם מסלולים מקצועיים יותר השוקלים יותר ובעלי יציבות איתנה, הם מסוגלים לעבוד מעל ל-14 שעות רצופות ולכן הם בשימוש אינטנסיבי בדרך כלל בחדרי כושר.

מידות של הליכונים וחשיבותם!

ככל שהליכון ארוך יותר, מחירו בהתאם, הפרמטר לבחירת מידת ההליכון היא השאלה היא מה השימוש של הליכון… אתם מתכונים ללכת או לרוץ? רצועה רחבה וארוכה יותר תעזור לכם להרגיש יציבות ונוחות מקסימאלית בעת ריצה ולכן עליכם לרכוש הליכון בעל רצועת ריצה של לפחות 120 ס"מ. אבל אם אתם יודעים בוודאות שהאימון שלכם יכלול הליכה בלבד… אז כל הליכון מתחת ל- 120 ס"מ יספק את העבודה. בבחירת גודל משטח הריצה יש לקחת בחשבון את גובה המתאמן, ככל שהמתאמן גבוהה יותר משטח ההליכון צריך להיות ארוך יותר וכך להיפך בהתאמת הליכון למתאמן נמוך. לאנשים גבוהים באמת, מעל גובה של 195 ס"מ יש לבחור בהליכון מעל 130 ס"מ לפחות.

מסגרת ההליכון

המסגרת של ההליכון היא הבסיס של המכשיר ועליו להיות מושקע במיוחד, המסגרת חייבת להיות חזקה ועמידה ורצוי שתהיה עשויה מברזל, כל חומר אחר יהווה תחליף זול.

בולמי זעזועים

ספיגת עומס ע"י בולמי זעזועים הינה תכונה עבורה מתוכננים כמעט כל משטחי הריצה, תפקידם של בולמי הזעזועים הוא להקל על המפרקים ועל עמוד השידרה, במסלולים המיועדים לריצה בעיקר, בולמי הזעזועים יותר מושקעים ממסלולים המיועדים בעיקר להליכה. ככל שיש יותר דגש על בולמי זעזועים איכותיים אז המכשיר נחשב ליותר יוקרתי.

רולרים

תפקידם של הרולרים הוא לתמוך ברצועת הריצה של מסלול הריצה. כלל שגלילי הרולים יהיו בעלי קוטר גדול ומשקל כבד יותר כך ההליכון איכותי יותר. גודל נכון לרולרים הינו קוטר של "3-"2  ועליהם לכלול מיסבים איכותיים אשר ישמרו את רצועת הריצה במקומה הנכון ובמתח הנכון.

שיפועים ותוכניות אימונים

אימון יכול להיות משעמם וזהו האויב מספר 1 של אימוני כושר, בכדי לנצח את השיעמום יעזור לכם דגם הליכון עם אפשרות להזנת נתוני תכניות אימון שיצרו עבורכם עניין באימון. גם שינוי שיפוע ההליכה יכול לתרום להפגת השיעמום, ישנם 2 סוגי שיפועים בהליכון: ידני וחשמלי.

בטיחות במכשיר

כפתור ביטחון מופיע לעיתים ככפתור או כמפתח שיושב בהליכון, לחיצה על הכפתור או סיבוב המפתח מפסיקים מיידית את פעולת ההליכון. ישנם גם דגמים בעלי ידית ביטחון המיועדת להגדרת מצב סגירה או פתיחת ההליכון לשימוש, מיועד לאבטחת ההליכון מפני שימוש של ילדים.

מערכת הבקרה ואלקטרוניקה

לכל הליכון יש גם מארז אלקטרוניקה עליון הנקרא קופסת בקרה ויש גם את מארז האלקטרוניקה התחתון המהווה את המוח של מסלול הריצה והינו החלק שבאופן טבעי מקבל הכי הרבה שירות. שנה אחריות על האלקטרוניקה במכשיר זה הנורמה אבל אם תמצאו שנתיים אחריות זו עסקה מצויינת!

ניקוי ותחזוקת ההליכון

מסלול ריצה המתוחזק נכון ילווה אותכם לאורך זמן ויציג ביצועים טובים. את רצועת ההליכה יש לשמן על ידי ספריי סיליקון המיועד במיוחד לשימוש במכשירי ריצה. הספריי מונע החלקה של הרצועה מהמסלול ושומר על אלסטיות של הרצועה. אין לנקות מכשיר ריצה בשום חומר ניקוי! מטלית לחה במים בהחלט תעשה את העבודה כהלכה בניקוי האבק. לעולם על תשתמשו בסבון או במסיר שומנים, גם לא בחומרי הניקוי העדינים ביותר שיש בבית, שימוש בחומרי ניקוי יגרמו להתייבשות חלקי הגומי, להמסת תיבת הבקרה ולצורך בתיקון הליכון.

בי.אייץ. פיטנס הינה חברה אמינה וותיקה בשוק. החברה מספקת ציוד כושר ביתי של מגוון היצרניות המובילות בעולם ומפעילה מערך שירות תיקונים ותחזוקה אישי ומקצועי עבור לקוחותיה. בנוסף, החברה מתמחה בתכנון והקמת חדרי כושר ביתיים ומהווה כתובת מקצועית בתחום.

בעל החברה יורם דהן ישמח להתאים לכם מסלול ריצה המותאם לצרכיכם. צרו קשר עוד היום, וקבלו את המענה המקצועי והאיכותי ביותר ע"י מומחים בתחום מכשירי כושר ומסלולי ריצה.