תיקון הליכונים

רוצים טיפים שימושיים איך לתקן הליכונים ותחזוקתם?

מכשיר הריצה / ההליכון שברשותך מתחיל לזייף? יש לך תחושה שהוא לא עובד כמו פעם? ההליכון כבר לא עובד כמו פעם? יש לך הרגשה שהוא מתחיל לזייף? ההליכון כבר לא עובד כמו פעם? צריך שרות תיקון הליכון? ברוב הפעמים תחזוקה שוטפת נכונה להליכון הייתה מונעת תקלות רבות,רוב התקלות במסלולי ריצה היו יכולים להמנע בעזרת תחזוקה שוטפת נכונה. במאמר זה נציע לכם מספר עצות כפתרון לבעיות נפוצות הצצות בקרב תיקון הליכונים וטיפים לתחזוקת הליכונים ולמניעת תקלות עתידיות. בכל בעיה במכשיר הליכון מומלץ להיוועץ בנו לכן חשוב מאוד להקפיד שבכל בעיה במסלול הריצה כדאי להיוועץ טלפונית עם טכנאי מומחה לציוד כושר. רצוי לא לנסות לתקן את מסלולי ההליכה לבד בכדי למנוע את החמרת הבעיה,לצורך כך יש אחריות למכשירים ומי שצריך לתקן אותם הוא אך ורק טכנאי מוסמך למכשירי כושר ידע לזהות את סיבת התקלה.

הדברים החשובים למניעת תיקון הליכון

חשוב מאוד ליצור איתנו קשר טלפוני לייעוץ ראשוני וננחה אותכם כיצד לפעול ללא התחייבות ובמידת הצורך נגיע לספק לכם שירות לתיקון מכשיר הכושר. החלק החשוב שיש לשים עליו דגש בבעלות כל מכשיר כושר, הם כמה פעולות שוטפות ופשוטות לתחזוקה, אשר יחסכו לכם הרבה הוצאות מיותרות. אם אתה לא מבצע פעולות לתחזוקה השוטפת של מכשיר הכושר, כדאי מאוד להתחיל כבר היום! שים לב שכפתור ההדלקה במצב כבוי, רצוי לנתק את מסלול הריצה מחיבור החשמל לפני ניקיונו או ביצוע כל משימה הקשורה לתחזוקה וטיפול מונע. רוב הבעיות שדורשות תיקון הליכון הם בדרך כלל נובעות מהצטברות אבק שלא נוקה באופן שוטף וחדר, לחלקים הפנימים במכשיר, לכן יש להקפיד על ניקיון קבוע של משטח הריצה. יש לנקות מעל ומתחת לרצועת הריצה בהעברת מטלית יבשה, כאשר עומדים בצד המסלול ומרימים את הרצועה, על מנת להגיע עם המטלית להסרת הלכלוך בכל המשטח, לאחר מכן מבצעים תהליך זהה של הרמת המסלול מהצד השני ומנקים. חשיבות הסרת האבק מהמכשירים לאחר הסרת האבק יש לנקות את מסלול ריצה במים פושרים בלבד באמצעות מטלית לחה,אסור בשום אופן להשתמש בחומרי ניקוי מכל סוג, חומרי ניקוי, יאכלו את חלקי ההליכון ויקשו את רצועת ההליכה. חשוב לאחר הניקוי במטלית לחה לנגב במטלית יבשה ולייבש את כל חלקי ההליכון למניעת היווצרות קורוזיה. תהליך הניקוי במים יסיר אבק, ולכלוך מהמסלול וימנעו מהאבק להכנס לחלקים הפנימיים של המנוע.

תהליך ניקוי המנוע מההליכון

לאחר ניקיון משטח הריצה מהאבק, נדרש גם שימון בין הרצועה למשטח עם שמן סיליקון מיוחד למכשירי הליכון. סיכוך תקופתי בין משטח הריצה מגומי לבין לוח הריצה על מנת להבטיח תנועה חלקה של המסלול במטרה להאריך את חיי המכשיר ע"י שמירה על אלסטיות מסלול הריצה. רצוי לפחות פעם בחודש לשמן את המסלול של מכשיר הריצה,כמובן, רק לאחר ניקוי יסודי במטלית לחה ויבשה, יש להרים צד אחד של משטח הגומי ולרסס ספריי סיליקון מתחת למרכז רצועת ההליכה בצדו העליון של משטח ההליכה, יש להפעיל את ההליכון במהירות איטית במשך 2 עד 4 דקות לקבלת שימון אחיד לכל אורך משטח ההליכון. מידי פעם יש לבצע ניקיון גם בחלקים הפנימיים של ההליכון, יש לפתוח את מכסה המנוע באמצעות מפתח אלן או מברג ולהשתמש במפוח על מנת להסיר את הלכלוך מהמנוע והמאווררים. חשוב להיזהר שלא לפגוע במעגלים וברכיבים האלקטרוניים. לאחר מכן, יש לשאוב את הלכלוך מסביב בעזרת שואב אבק לסביבה נקיה. רצוי מידי פעם לבצע בדיקה כללית כמו בדיקת תקינות של השקע, תקע, כבל מחבר וכו', יש לוודאות שהכבל החשמלי לא מעוך מתחת לרגליו של ההליכון. ולא הסתבך במנגנון ההרמה מתחת למנוע. יש לבדוק אף את רצועת ריצה, משטח ריצה, חיזוק הברגים, גלגלי מנוע, על מנת לגלות סימני בלאי כמו חתכים, קרעים, סדקים וכו' לעיתים במהלך אימון תרגישו שההליכון נעצר בפתאומיות או לא מאפשר תנועה חלקה, זה נובע בדרך כלל מ- 2 סיבות עיקריות. כיוון הרצועה מתבצע על-ידי חיזוק או שחרור של ברגי הכיוון הנמצאים בחלק האחורי של המסילה אחד בצד ימין ואחד בצד שמאל. תפקידם למרכז את הרצועה ו/או למותחה הבט בחלק האחורי של המסלול, מכיוון הרצועה בזמן הפעלתה במשך מספר דקות, רצועת הריצה אמורה להיות ממורכזת לאורך כל משטח הריצה. אם אכן כך הדבר, הרצועה תתפקד כראוי ואין צורך לכוונה. במידה והיא לא ממוקמת במרכז המשטח במידה ויש סטייה ממרכז המשטחיש לסובב את הבורג ע"פ סטיית הרצועה. אם סטיית הרצועה נוטה לצד ימין, סובב את הבורג רבע סיבוב נגד כיוון השעון, פעולה אשר תזיז את הרצועה שמאלה אם הסטייה היא לצד שמאל, סובב רבע סיבוב בכיוון השעון סובב את הבורג רבע סיבוב בכיוון השעון, פעולה אשר תזיז את הרצועה ימינה. אם הסטייה היא לצד ימין, סובב רבע סיבוב נגד כיוון השעון חשוב לציין שמתיחת הרצועה באופן מוגזם עלולה לגרום לנזק, לכן לא מומלץ לסובב יותר מרבע סיבוב בכל פעם, יש לבדוק את הכיוון בכל רבע סיבוב עד שהבעיה נפתרת. לסיכום, טיפול נכון במסלול ריצה, ימנע תקלות והוצאות כספיות מיותרות, הקדש קצת תשומת לב למסלול ההליכה שברשותך, השקעה קטנה זו תעניק שנים רבות של שימוש והנאה למשך זמן ארוך. חברת BH-Fitness מספקת שירות תיקונים, שדרוג ומכירה למסלולי ריצה, אופני כושר, אליפטיקלים, מולטי טריינר וכל ציוד הספורט. תיקון הליכונים ומכשירי הכושר כוללים תעודת אחריות, ומבוצעים על ידינו במהירות ובמקצועיות בבית הלקוח, בכל רחבי הארץ. ברשותנו מלאי חלקי חילוף גדול עבור כל סוגי המכשירים, ולפי הצורך ניתן גם להזמין חלקי חילוף מחו"ל. חברת בי.אייץ.פיטנס מספקת שירות תיקונים, שדרוג, השכרה ומכירה של מסלולי ריצה, אלפטיקלים, אופני כושר, מולטיטריינר וכל ציוד הספורט. תיקון מכשירי כושר ותיקון הליכונים כוללים תעודת אחריות, ומבוצעים במהירות ובמקצועיות בכל הארץ, בבית הלקוח.

מעוניינים בהצעה להקמת חדר כושר

השאירו פרטים