קוים מנחים לאימון בחדר כושר ביתי

בכל פינה אנחנו שומעים על חדר כושר חדש שנפתח, הם צצים ממש בכל פינה והתחרות על ליבכם שוברת שיאים חדשים… אלו מציעים תוכנית דיאטה מותאמת אישית, השניים מציעים תוכנית עם מאמנים אישים, והשלישי מציע חוגים עם שמות מפוצצים ומה לא! הכל בכדי שתרשמו למנוי בהתחייבות שנתית, ואז מה קורה? ניחשתם נכון… אין כוח…. אין מוטיבציה…. אין זמן… בקיצור כל התירוצים הידועים, ידעתם שמתוך 100 אנשים הנרשמים למנוי שנתי בחדר כושר 70 יפסיקו להגיע כבר בחודש הרביעי. הרבה אנשים טועים לחשוב שחדרי הכושר יספקו להם מסגרת תומכת אשר תגרום להם להתמיד ולראות תוצאות במהרה, אבל בפועל זה ממש לא כך.

חדר כושר ביתי הוא היום מחזה ממש נפוץ בבתים רבים ואני מאמין שברגע שתאמצו לכם שגרת אימונים בבית אתם תצליחו להתמיד בפעילות גופנית לאורך זמן. זה ממש מטלה במשך היום שתשימו לכם כאתגר לא לדלג עליה… ממש כמו להתקלח ולצחצח שיניים, כשתחליטו שאימון גופני חייב להיות חלק בלתי נפרד מחייכם תלמדו לשלב אותו נכון באוירה ובזמן שהכי מתאים לכם. חשוב להבין שאין צורך במכשירים יקרים במיוחד על מנת לראות תוצאות. אם אתם רוצים לחטב את הגוף, לרדת במשקל ולבנות גוף מוצק ושרירי או סתם לבצע פעילות גופנית בשביל הבריאות, אתם יכולים לעשות זאת בבית מול הטלויזיה.

לאימון חדר כושר ביתי יש לא מעט יתרונות: חדר כושר ביתי מאפשר למתאמנים להתאמן לצלילי מוזיקה או תוכנית בטלויזיה אהובה, ללבוש את הטרנינג מאתמול, ללא צורך בהכנות מתוחכמות… ללא ביזבוז זמן בנסיעה ושיחות חולין המבזבזות זמן יקר.

כאן הזמן להתאמן נטו!

במאמר זה נפרט על קוים מנחים לאימון בסיסי בחדר כושר ביתי. אנחנו לוקחים בחשבון שיש לכם בבית לפחות 2 מכשירים בסיסיים: מכשיר אירובי- הליכון או אלפטיקל ומכשיר מולטי טריינר למבחר תרגילים לחיזוק ובניית מסת שריר. אימון חייב להתחיל בחימום שרירי הגוף במשך 40 דקות לפחות ולכן מתחילים בחימום אימון אירובי כמו מכשיר ריצה או במכשיר האלפטיקל, אפשר לשלב את שניהם 20 דקות כל אחד למניעת שיעמום.

אופן ביצוע האימון הוא שילוב של ריצה מהירה להעלאת הדופק והתאוששות בהליכה מהירה לדוגמא:
ריצה מהירה של 100 מטר – התאוששות בהליכה מהירה והורדת דופק
ריצה מהירה של 200 מטר – התאוששות בהליכה מהירה והורדת דופק
ריצה מהירה של 400 מטר – התאוששות בהליכה מהירה והורדת דופק

ריצה מהירה היא במהירות המקסימלית והתאוששות להורדת הדופק עד ל-120
אימון כושר כזה יכול להיות גם על מכשיר אלפטיקל: העלאת מהירות הדיווש ורמת ההתנגדות ולאחר מכן התאוששות בדיווש איטי בהתנגדות נמוכה, צורת אימון זו מביאה לשיפור ביכולת הגוף חיזוק סיבולת לב ריאה ושיפור בהשגים. למתחילים מומלץ לבצע אימון כושר כזה אחד לשבוע ומתקדמים פעמיים בשבוע – לא יותר, למניעת אימון יתר ושיברי מאמץ, ועכשיו לתוכנית אימון במכשיר מולטיטריינר לחיזור ומיצוק השרירים: כאשר מבצעים אימוני כושר בצורה קבועה רצוי לחלק כל אימון למספר קבוצות שרירים. כל יום לעבוד על קבוצת תרגילים שונה למניעת שברי מאמץ ומנוחה לקבוצת השריר בה עבדנו יום קודם.

יש לבחור 4 תרגילים שונים לכל קבוצת שרירים לדוגמא:
ביום 1 – אימון שרירי חזה ויד אחורית וכתפיים
ביום 2 – אימון יד קדמית, שרירי הגב ואימון שרירי הבטן
ביום 3 – אימון פלג גוף תחתון

תוכנית עבודה על קבוצות שרירים שונות בחלוקה יומית נקראת תוכנית ABC והיא מתאימה גם למטרות פיתוח גוף והגדלת מסת שריר וגם לחיטוב ומיצוק הגוף ההבדל בין שתי מטרות האימון יהיה במשקלים ובמספר החזרות:
למטרת פיתוח הגוף – מספר חזרות נמוך ומשקלים גבוהים שהולכים וגדלים חיטוב – מספר חזרות גבוהה בין 15-30 ומשקלים נמוכים.

חברת BH-fitness מספקת ציוד כושר ואירובי ל חדר כושר ביתי – מסלולי ריצה והליכה, אליפטיקל, קרוס טריינר, מולטי טריינר, מכשירי חתירה, טרמפולינות ועוד…
חברת BH-fitness נחשבת למובילה בתחומה בציוד לחדרי כושר לשוק המסחרי והפרטי. אנו מספקים, מתקינים ומתחזקים מכשירי כושר עבור מגוון רחב של לקוחות בתחומי פעילות רבים: בתים פרטיים, מגדלי יוקרה, מלונות ועוד…
נשמח להיות לכם לעזר בהתאמת חדר כושר ביתי.
התקשרו לייעוץ טלפוני ללא שום התחייבות.